English
Последвайте ни: Facebook Twitter RSS
Меню Търсене
Извънредни новини
Начало Спорт Трета поредна победа за волейболистките ни в световната квалификация

Спорт

Добави коментар

Трета поредна победа за волейболистките ни в световната квалификация

Волейболистките от националния отбор на България постигнаха трета поредна победа на последната световна квалификация в Ротердам (Холандия), с което запазиха реални шансове за една от двете квоти за Мондиал 2018 в Япония. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов дадоха гейм на аутсайдера Гърция и се наложиха с 3:1 (26:24, 21:25, 25:21, 25:17) в третата си среща на турнира, играна пред около 500 зрители в зала „Топспорт центрум“.
По този начин българските „лъвици“ имат 3 победи от 3 мача и 9 точки, като имат много големи шансове за едно от първите две места на турнира, които дават право на участие на Световното първенство. От друга страна това беше трето поражение за отбора на Гърция, който остава на дъното в класирането. В петък е почивен ден на турнира, след което на България и предстоят може би двете най-трудни срещи на квалификацията срещу Белгия и домакините от Холандия. В събота „трикольорките“ ще играят срещу белгийките от 18:00 часа българско време. Селекционерът на България Иван Сеферинов даде почивка на всичките си основни състезателки и заложи изцяло на волейболистки, които изобщо не са играли или са играли съвсем малко на турнира до момента. Въпреки това, българските момичета се справиха със задачата и спечелиха с 3:1. Най-полезна за българския тим беше Мирослава Паскова със 17 точки, а Нася Димитрова реализира още 14 точки за победата. За гъркините Анти Василантонаки реализира 18 точки.