Начало Спорт Русия заби петзвучен шамар на Саудитска Арабия

Спорт

Добави коментар

Русия заби петзвучен шамар на Саудитска Арабия

На стадион "Лужники" Русия разгроми Саудитска Арабия с 5:0 в откриващия мач от Световното първенство.

Домакините стартираха мача по перфектен начин в 12-та минута, когато Юри Газински вкара с глава след центриране на Александър Головин. Гоститe не успяха да се възползват от добрата си ситуация през 31-та минута, когато изстрелът на Ясър Ал Шахрани заобиколи вратата на Игор Акинфеев.

В 43-та минута резервата Денис Черишев удвои преднината на руснаците с удар от близко разстояние.

Отборът на Русия започна световното първенство по футбол, на което е домакин, с разгромна победа - 5:0 срещу аутсайдера Саудитска Арабия. Така "Сборная" зарадва над 80 000 зрители на стадион "Лужники" в Москва.

Тимът на Станислав Черчесов откри резултата с първия си точен удар. В 12-ата минута Юри Газински засече с глава центриране на Александър Головин.

Снимка: Reuters

Само три минути по-късно Русия бе близо до второ попадение, като във въпросната ситуация имаше явна засада, останала немаркирана от съдийската бригада.

Саудитите опитаха да отвърнат на удара и притиснаха домакините в тяхната половина. Това обаче не само не доведе до опасности пред вратаря Акинфеев, но създаде условия за опасни руски контраатаки. При една от тях в 43-ата минута Черишев се подигра със съперниковата отбрана и заби топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата - 2:0.

През втората част руснаците, вече по-спокойни заради комфортния аванс, бяха по-активни и в 68-ата минута можеха да направят преднината си класическа. Стражът Абдула Ал Маюф не успя да избие един опасен далечен шут, но извади късмет и топката не се оплете в мрежата зад него.

Това все пак се случи в 71-ата минута, когато появилият се малко по-рано Артьом Дзюба се разписа с глава, отново след центриране на Головин.

В края на мача Денис Черишев, с второто си попадение в мача,направи резултата 4:0, а крайното 5:0 оформи Андрей Головин с красиво изпълнение. Така полузащитникът на ЦСКА Москва, искан от "Ювентус", се превърна в герой за руснаците днес - гол и две асистенции.