Начало Спорт Мария Шарапова записа трета поредна победа на US Open

Спорт

Добави коментар

Мария Шарапова записа трета поредна победа на US Open

Мария Шарапова записа трета поредна победа на US Open. Рускинята се наложи над представителката на домакините София Кенин със 7:5, 6:2, а на осминафиналите ще се изправи срещу Анастасия Севастова, която елиминира Дона Векич.
Шарапова изигра добър мач срещу съперничка, която нямаше какво да губи и показа, че достигането й до третия кръг не е никак случайно. Кенин показа, че не се притеснява да играе срещу тенисистката, която определя за свой идол. Тя допусна ранен пробив, но веднага го върна. Шарапова обаче поведе с 4:1, а Кенин отново съумя да пробие, но при 5:5 направи няколко непредизвикани грешки на свой сервис и в крайна сметка загуби сета.
Шарапова реализира пробив и в началото на втория сет, и поведе 3:0. Младата американка намери сили да вземе два поредни гейма след неубедително сервиране на Шарапова.
Последва нов пробив в полза на рускинята за 4:2 и до изненада не се стигна.