Начало Спорт „Левски“ с летящ старт в Лига Европа

Спорт

Добави коментар

„Левски“ с летящ старт в Лига Европа

„Левски“ стартира с победа тазгодишното си участие в евротурнирите - 3:1 срещу черногорския „Сутиеска“. Над всички в срещата от първия квалификационен кръг на Лига Европа беше новото попълнение - привлеченият от „Берое“ Жуниор Мапуку. Ексцентричният ганаец хвърли в екстаз феновете на "Герена" още в началото на двубоя, разписвайки се в 12-ата секунда!

Така Мапуку, известен с прякора Черната сила, се превърна в автор на най-бързото попадение за „Левски“ в евротурнирите, влизайки в историята на клуба. В 21-ата конгоанецът удвои, а още до почивката избраниците на Николай Митов направиха преднината си класическа - 3:0 след гол на Роман Прохазка. Словакът отбеляза в първата минута на добавеното време на първата част.

Почетният гол за гостите реализира Божо Маркович в 79-ата минута. Той беше изпуснат от бранителите в „синьо“, преодоля Митрев и реализира.

Николай Митов е категоричен, че

„Първото полувреме го изиграхме много добре, за жалост допуснахме един гол в края, но той няма да ни се отрази – отиваме за победа и в Черна гора“, категоричен бе наставникът на „Левски“ Николай Митов след успеха.