Начало Спорт ЦСКА-София унизи Берое с 6:0

Спорт

Добави коментар

ЦСКА-София унизи Берое с 6:0

ЦСКА-София вчера изигра впечатляващ мач срещу Берое, в който победи с категоричното 6:0. Двубоят беше от 20-ия кръг на Първа лига и се състоя пред празните трибуни на стадион „Българска армия“ заради наказанието на „червените“. Публиката обаче ще се завърне за очаквания с голям интерес четвъртфинал за Купата на България срещу Лудогорец – в четвъртък от 17:30 часа. Хеттри за победата вкара Каранга. Домакините започнаха вихрено. Така се стигна до 11-ата минута, в която Охене сбърка елементарно в центъра на терена, топката му беше отнета от Каранга, който подаде към Десподов, а той от своя страна след шут от границата на наказателното поле откри резултата – 1:0 за ЦСКА-София. В 31-ата минута домакините като по чудо не вкараха за втори път. Охене върна топката към Перниш, който допусна груба грешка подавайки на Каранга, таранът на червените стреля с глава в празната врата, но притичалият Камен Хаджиев изчисти пред голлинията. Каранга все пак се реваншира с попадение в 42-ата минута. Само три минути по-късно ЦСКА-София вкара трето попадение. След контраатака Недялков центрира към Десподов. Нападателят стреля от воле, но ударът се получи като пас към Каранга, който сложи тялото си на пътя на топката и отбеляза за втори път на празна врата. Седем минути след почивката Десподов и Каранга повториха упражнението за трети път и резултата стана 4:0. Петият гол беше въпрос на време и дойде в 77-ата минута. Резервата Меркадо намери Тиаго Родригес, който вкара с шут, минал под краката на Перниш. В края на срещата Берое можеше да стигне до почетен гол след шут на Карачанаков, който обаче се отби в десния страничен стълб. В 88-та минута Станислав Манолев мина като на парад през цялата отбрана на Берое и оформи крайното 6:0. С успеха ЦСКА-София са лидери в класирането с 47 точки, с две повече от Лудогорец които в понеделник играят срещу Пирин. Берое са 4-и с 34 точки.